Dilovası Diyaliz Merkezi, Mart’Ta Açılıyor


Dilovası Devlet Hastanesi bünyesinde kurulacak olan Diyaliz Merkezi’ni inceleyen AKP Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut müjdeyi verdi: Diyaliz Merkezi, Mart’ta açılıyor!

AKP Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Dilovası Devlet Hastanesi’ne kurulacak olan Diyaliz Merkezi için çalışmaları yerinde inceleyerek Başhekim Op. Dr. Sadullah Kıvanç Tunç’tan bilgi aldı.

Dilovası’nın önemli eksiklerinden biri olan Diyaliz Merkezi’nin kurulması için siyasi düzeyde çalışmalarını yürüten ve geçtiğimiz ay meyvesini alan AKP Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetimi, diyaliz hastalarını sevindiren gelişme için işi sıkı tutuyor. Önceki gün kurulma aşamasında olan inşaat alanını gezen AKP Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, çalışmaları yerinde görerek Başhekim Op. Dr. Sadullah Kıvanç Tunç’tan bilgi aldı.

 

MART AYI’NDA AÇILACAK

Dilovası’nda yaklaşık 30 hastanın diyaliz tedavisi gördüğünü söyleyen Başhekim Op.Dr. Sadullah Kıvanç Tunç, “Diyaliz Merkezi’mizin inşaat çalışmaları sürüyor. İnşallah kısa sürede bitirecek ve en geç Mart ayı içerisinde hastalarımıza hizmet vereceğiz” dedi.

 

DİLOVASI’NDA TEDAVİ GÖRECEKLER

Kurulacak olan Diyaliz Merkezi ile ilgili olarak açıklama yapan AKP Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ise “İlçemizde yaklaşık 30 hastamız bu cihazlara bağlı olarak tedavilerini sürdürüyorlar. Bizim amacımız ilçemizde hizmete girecek olan bu Diyaliz Merkezi ile Dilovası’nda yaşayan hastalarımızın başka ilçelere giderek gördükleri bu tedaviyi kendi ilçelerinde görmeleridir. Teşkilat olarak Diyaliz Merkezi’nin kurulması için çok çalıştık ve işte şuan inşaatı devam eden merkezimizin kurulmasını sağladık.

 

“HASTALARIMIZIN YAŞAMLARINI KOLAYLAŞTIRMAK İSTİYORUZ”

Bizlerin ve birçok arkadaşımızın da ailesinden ya da dostlarından birileri bu tedaviyi görmekte ve bildiğimiz kadarı ile bu tedaviyi almadıkları zaman yaşamsal sorunları ciddi şekilde yaşamaktadırlar. Bilindiği gibi de diyaliz hastası kendi başına istedikleri yere gitme ve gezme imkânlarına sahip değiller. Gittikleri yerde muhakkak ki öncelikli olarak diyaliz merkezini ayarlaması gerekmekte ve öyle gitmektedir. Onların yaşamsal alanda çektikleri sıkıntıları bildiğimiz için ve Dilovası’nda diyaliz merkezimizin eksikliğinin giderilmesi için uğraştık ve başardık. İnşallah bu merkezimiz Dilovası vatandaşlarımızın tedavisinde önemli bir kolaylık sağlayacaktır. Bu merkezimizin kurulmasında emeği geçen Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sadullah Kıvanç Tunç’a da teşekkür ediyorum. Özverili bir şekilde kuruluş çalışmalarını takip etmektedir” dedi.

 

EVLERİNDEN ALINIP, EVLERİNE BIRAKILACAK

Akbulut ayrıca diyaliz hastalarının nakil işlemleri içinde çalışmalar yaptıklarını dile getirerek, “Dilovası’ndaki hastalarımızın evlerinden alınarak tedavisinin yapılması sonrası evlerine bırakılması için çalışmalarımız da sürüyor. Diyaliz Merkezimize alınacak minibüslerle hastalarımızın ulaşım sorununu da Mart ayına kadar çözmüş olacağız” dedi.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Dilovası Devlet Hastanesi 2017